Pozdravljeni učenci.

Počasi se bliža dan odhoda in čas za izvedbo letošnjega majskega raziskovalnega tabora, tokrat v domu CŠOD na Vojskem.

Ker vas morda zanimajo znanja z naravoslovno-tehničnega področja, radi raziskujete astronomsko nebo, tekmujete in iščete skrite točke v naravi, se ukvarjate z računalniškimi in video novostmi, uživate v praktičnem izdelovanju, radi na zanimiv način izpopolnjujete znanje jezikov, literarno, likovno morda glasbeno ustvarjate…ter uživate v družbi vrstnikov/prijateljev, ste se skupaj s starši odločili za sodelovanje na raziskovalnem taboru, ki bo

od 11. do 13. maja v domu Vojsko na prijetni kraški vojskarski planoti.

DOBRODOŠLI!

PREBERI SI ŠE NAVODILA PRED ODHODOM (dobil jih boš tudi v šoli):

RAZISKOVALNI TABOR na VOJSKEM

CŠOD Vojsko

od 11. 5. 2022 do 13. 5. 2022

Vašega otroka ste prijavili na raziskovalni tabor na Vojskem v času od srede, 11. 5. 2022 do petka, 13. 5. 2022. Spodaj sledi nekaj pomembnih informacij. Zaželeno je, da jih shranite do začetka tabora. Prosim, da jih preberete skupaj z Vašim otrokom.

ODHOD avtobusa z avtobusne postaje v Idriji:

v SREDO, 11. 5. 2022 ob 7. 50 uri

Učenci bodo v sredo ob odhodu dobili tudi šolsko malico, zato ne rabijo vzeti hrane s seboj. Vse naslednje obroke v šoli do petka bom za udeležence tabora ODJAVILA sama.

ZAKLJUČEK TABORA: petek, 13. 5. 2022 okrog 13. 30. Na avtobusno postajo v Idrijo se bomo predvidoma vrnili okrog 14.00 ure.

Končna cena tabora za starše bo okrog 40  evrov (plačilo po položnici). Del sredstev bo krilo podjetje Hidria in Šolski sklad OŠ Idrija.

VAŠ OTROK NA TABORU POTREBUJE (prosim skrbno preberite in pripravite):

• posteljnino (rjuho ter prevleki za vzglavnik in prešito odejo); v CSOD-ju je posteljnina za doplačilo – 4, 40 evr in ob vnaprejšnji najavi,
  • dve brisači (za obraz in telo),
  • pižamo,
  • udobna oblačila, tudi rezervna… (trenirko,…)
  • pribor za osebno higieno, spodnje perilo in nogavice,
  • nedrseče COPATE za v dom (naj bodo na vrhu potovalke),
  • manjši nahrbtnik (naj bo zraven ali na vrhu potovalke)
  • športna oblačila za teren (vetrovko, debelejšo jopico, kapo … – glejte tudi vremensko napoved),
  • športne copate ali pohodne čevlje (rezervni čevlji, če jih otrok ima),
  • vrečka za umazano perilo,
  • predpasnik in elastika za dolge lase (za potrebo delavnice)
  • plastenka (manjša) za pijačo,
  • daljnogled (zaželeno, a neobvezno za astronomsko delavnico),
  • baterijsko svetilko (naglavno ali ročno),
  • razne družabne igre, manjše instrumente ter športne rekvizite po želji,
  • plezalne čevlje (če jih otrok ima),
  • zaščitno kremo za sonce (zaželeno) in zaščito proti klopom (zaželeno),
  • dežnik (lahko tudi pelerina),
  • po želji lahko nekaj denarja (do 10 evrov) – za kakšen morebiten spominek iz doma,
  • peresnico s pisali, kakšen zvezek, trša mapa.

ZELO NUJNO:

• zdravstvena kartica,
  • po potrebi zdravila, če jih otrok potrebuje (če jih otrok ne jemlje sam, mi prosim to napišite).

Opomba: za ves ostali material in pripomočke bo poskrbljeno s strani mentorjev delavnic.

MOBITELA učenci na taboru ne rabijo. Če bo karkoli posebnega, vas bom obvestila po telefonu. Pokličete me lahko v času od 13.30 do 14. 30 ali mi pošljete sporočilo na 040 372 628.

POMEMBNO!

O morebitnih zdravstvenih in prehrambenih posebnostih ste me že obvestili pri prijavi otroka; če ste na kaj slučajno pozabili, me prosim obvestite preko maila ali telefona.

Lepo prosim še, da se z otrokom pred odhodom pogovorite o:

• skrbi za osebne stvari (priporočam, da otrok s seboj ne nosi dragocenih predmetov in zlatnine),
  • namenu raziskovalnega tabora – prijetno s koristnim in
  • primernem vedenju, odnosu s soudeleženci in aktivnem sodelovanju pri delavnicah.

Skupaj s tem dopisom ste dobili tudi obrazec privolitve za prevoz v ZD v nujnih primerih. Prosim, da mi ga otrok čimprej vrne v 4. a razred.

Na tabor naj odidejo le zdravi otroci. V primeru, da morebiti otrok zboli na taboru, vas bom obvestila, da ga pridete iskat.

Vse v zvezi z dogajanjem pred, med in po taboru lahko spremljate tudi na priložnostni spletni strani, ki je že objavljena na spletni strani OŠ Idrija (pod glavnim menijem – ‘Raziskovalni tabor Vojsko’).

Hvala še enkrat za Vaše zaupanje.

Lidija Kacin,

vodja raziskovalnega tabora